Wydarzenie

Prezentacje Kapel i Zespołów Ludowych w Żydowie

Data: 06.07.2024

06 lipca 2024 r. w Żydowie odbędzie się kolejna już edycja Prezentacji Kapel i Zespołów Ludowych, która co roku odbywa się w innym urokliwym miejscu gminy Polanów.

Głównym organizatorem prezentacji jest Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Ludowy OLSZYNA z Żydowa.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Polanowie Janusz Parszczyński.

W ramach prezentacji oprócz występów na scenie, zorganizowana zostanie biesiada folkowa oraz jarmark sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.
CELE IMPREZY:
– ocalenie od zapomnienia oraz propagowanie kultury ludowej naszego regionu i kraju,
– poznanie tańców, obrzędów i pieśni innych regionów,
– prezentacja dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych,
– promocja kulturalna Polanowa.

Zespoły i kapele proszone są o zapoznanie z warunkami zawartymi w regulaminie oraz wypełniły i przesłały kartę zgłoszenia na adres organizatora – Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Polna 4 76-010 Polanów lub drogą elektroniczną – c.adamska@pokis.polanow.pl
do dnia 2.07.2024 r. wraz z kartą zgłoszenia należy dokonać również opłaty akredytacyjnej

Szczegółowe informacje

Plakat z zaproszeniem na prezentacje zespołów i kapel ludowych w Żydowie 6 lipca 2024