Wydarzenie

Koncert charytatywny z okazji Święta Niepodległości Ukrainy pt. „Sercem z Ukrainą”

Data: 24.08.2024

Stowarzyszenie „Majsternia” oraz Związek Ukraińców w Polsce zaprasza na koncert charytatywny z okazji Święta Niepodległości Ukrainy pt. „Sercem z Ukrainą”, który odbędzie się 24 sierpnia 2024 roku, o godz. 17.00 w koszalińskim Amfiteatrze.

Od 24 lutego 2022 roku jesteśmy świadkami bezprecedensowej agresji Rosji na suwerenną Ukrainę, dlatego nasze wszystkie działania nadal skierowane są w stronę walczącej Ukrainy.
Podczas koncertu „Sercem z Ukrainą” wystąpią: zespół Yagody (Ukraina), który jest gwiazdą wydarzenia, zespół „ZaZhyve” (Koszalin), zespół taneczny „Studenty Tanciujut” (Polska), Daria Zarudna (Ukraina) i chór „Majsternia pisni” (Koszalin) oraz zespoły dziecięce z Koszalina.

Przy wejściu będzie prowadzona zbiórka na rzecz walczącej Ukrainy. Za zebrane środki zakupimy najbardziej niezbędne artykuły.
Podczas koncertu przeprowadzimy licytację, a fantami będą unikatowe przedmioty przywiezione z ukraińskiego frontu.
Przygotowaliśmy także fotościankę z modlitwą za Ukrainę oraz jarmark rękodzieła ukraińskiego.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Prezydent Miasta Koszalin Tomasz Sobieraj oraz Konsul Ukrainy w Gdańsku Ołeksandr Płodystyj.

Tego dnia bądźmy solidarni z Niepodległą Ukrainą!

Plakat z zaproszeniem na koncert charytatywny z okazji dnia niepodległości Ukrainy 24.08.2024