Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Szlaki konne

SZLAK IMIENIA ROTMISTRZA MARKA ROSZCZYNIALSKIEGO

ok. 113 km

Biały Bór – Drzewiany – Krąg – Polanów – Staniewice – Jarosławiec.

Trasa łączy szlak Ułanów Podolskich ze szlakiem porucznika Janaszka i sięga dalej nad morze. Z Białego Boru prowadzi przepiękną, leśną trasą przez pofalowany teren do Drzewian. Po drodze popas nad jeziorem Wietrzno (ewentualny nocleg w Drzewianach). Z Drzewian trasa biegnie leśną drogą do jeziora Kwiecko (dolne jezioro elektrowni szczytowo – pompowej w Żydowie), następnie drogami przez lesisty, górzysty teren do Krągu i po drodze popas w Polanowie. W Krągu istnieje możliwość obejrzenia pałacu z dużym parkiem oraz skorzystania z luksusowego noclegu, a oprócz tego noclegiem w Ośrodku Jeździeckim (Ułańska Szkoła Jazdy). Kolejna część trasy wiedzie przez lasy (8 km), następnie odkryty, podmokły teren, poprzecinany rowami melioracyjnymi. Popas w Gwiazdowie. Dalsza część trasy wiedzie przez Sławno do Ośrodka Jeździeckiego w Staniewicach zmożliwością noclegu. Ostatnia część szlaku biegnie przez podmokłe, zmeliorowane tereny z niewielkimi laskami aż do Jarosławca, w którym można skorzystać z noclegu.


SZLAK KONNY POMORZA ŚRODKOWEGO

138,4 km

Włoki – Łazy (47,85 km), Kędzierzyn – Skibno (6,70 km), Przytok – Krąg ( 23,75 km), Krąg – Biały Bór (48,4 km), Warblewo – Wietrzno (11,7km)

Szlak konny Pomorza Środkowego rozpoczyna się w miejscowości Włoki a kończy w Białym Borze. Łączy on większość ośrodków jeździeckich Pomorza Środkowego. Długość szlaku, oznakowanego pomarańczowym kołem o średnicy 60 mm, wynosi 138,4 km.
Szlak konny Pomorza Środkowego powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego przy ścisłej współpracy z PTTK Oddział w Koszalinie, Nadleśnictwami w Manowie, Karnieszewicach, Polanowie, Bobolicach i Miastku oraz właścicielami stadnin na terenie powiatu koszalińskiego.