Zawody ratowników w Mielnie fotorelacja z wydarzenia

Dodano: 23 sierpnia, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

22 sierpnia 2024 r. na mieleńskiej plaży odbyły się zawody drużyn ratowników wodnych, pracujących w sezonie letnim na plaży w Gminie Mielno. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach drużynowych i jednej konkurencji indywidualnej. Widzowie mogli zobaczyć pracę ratowników wodnych, gdyż konkurencje były przygotowane pod kątem pozorowanych akcji ratowniczych. Zwyciężyli zawodnicy ze stanowiska z Mielna – bracia Daniel i Rafał Sułkowski, Szymon Tusk, Konrad Ciszkowski. Dawid Dowsin zwyciężył w indywidualnym starcie o flagę.
Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, upominki, podziękowania.

Wydarzenie powiązane było z jubileuszem 50-lecia pracy na plaży Pana Leszka Pytla – instruktora ratownictwa wodnego. Leszek Pytel, w tym roku służy 50 sezon jako ratownik WOPR na plaży w Mielnie! To wyjątkowa osoba, wychowawca młodzieży, nauczyciel, pedagog, przyjaciel, dobry duch, człowiek o ogromnej charyzmie i pozytywnej aurze, osoba niezwykle taktowna i wyważona, lecz nie pozbawiona dobrego humoru i dystansu do wielu otaczających go spraw. Jest wzorem ratownictwa dla setek ratowników i ratowniczek pracujących przez dekady na plaży w Gminie Mielno.

Na uroczystość przybyli: Burmistrz Mielna Adam Czycz, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, Radny Powiatu Koszalińskiego Marek Gil, Radna Sejmiku Zachodniopomorskiego Elżbieta Kopczyńska, pracownicy MOSiR i ratownicy, którzy pracują lub też mieli okazję pracować na plaży Gminy Mielno.