XIX Spotkania Kultur – Koszalin 2024

Dodano: 20 sierpnia, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w „XIX Spotkania Kultur – Koszalin 2024”, które odbędą się dnia 31 sierpnia 2024 roku o godz.16.00, na Rynku Staromiejskim w Koszalinie. Spotkania mają formę otwartego koncertu muzycznego.

Organizatorem imprezy jest Zarząd Oddziału i Koła w Koszalinie Związku Ukraińców w Polsce przy współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Mniejszości Niemieckiej „Pomerania” w Koszalinie, Romską Fundacją Freida w Koszalinie, Oddziałem w Koszalinie Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego. Współorganizatorami koncertu „XIX Spotkanie Kultur” jest również Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Zarząd Obiektów Sportowych w Koszalinie, Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie oraz Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie.

XIX Spotkanie Kultur jest prezentacją dorobku artystycznego mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących Pomorze Środkowe reprezentujących kulturę ukraińską, niemiecką, romską, kaszubską oraz polską.

W koncercie wezmą udział zespoły prezentujące kulturę ukraińską, niemiecką, romską, kaszubską oraz polską między innymi: zespół folk – rockowy THE UKRAINIAN FOLK z Olsztyna reprezentującego mniejszość ukraińską oraz Cygański Teatr Muzycznego TERNO z Gorzowa Wielkopolskiego, organizator największego święta kultury romskiej w Polsce Romane Dywesa.

Pojawią się również stoiska z wyrobami artystycznymi, różnymi wyrobami rękodzielniczymi. Głównym celem imprezy jest przybliżenie społeczeństwu kultury i tradycji mniejszości narodowych zamieszkujących region koszaliński oraz kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, otwartego na odmienności narodowe i kulturowe.

Bezpłatny wstęp na koncert połączony z prezentacją rękodzieła, degustacją kuchni mniejszości narodowych i etnicznych oraz atrakcjami dla dzieci co roku zachęca kilka tysięcy mieszkańców i turystów do udziału w przedsięwzięciu.

Powiat Koszaliński jest Partnerem XIX Spotkań Kultur.
Banerek z zaproszeniem na 19.spotkania kultur w Koszalinie 31 sierpnia 2024