Wydarzenie

Światowy Dzień Zwierząt

Data: 04.10.2022

Psijacielski tydzień w Emce! 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt dlatego też Galeria Emka wspólnie z partnerami postanowili ponownie zorganizować bardzo psijacielski tydzień. W tym roku zarówno w Galerii Emka, jak i na Politechnice Koszalińskiej można zostawić upominki dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Leśny Zakątek w Koszalinie. Druga edycja Psijacielskiego Tygodnia w tym roku rozpoczęła się już od pierwszego dnia października i potrwa przez cały tydzień. Wszyscy chcący wesprzeć akcję i dołączyć do psijaciół schroniska mogą zostawić karmę, koce czy zabawki dla psów i kotów ze schroniska, w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. W tym roku jest ich zdecydowanie więcej, bo do Galerii Emka dołączyła Politechnika Koszalińska, dodatkowo uruchamiając akcje Psigarnij książkę.

Podarunki dla zwierzaków można przynosić w dniach 1-8 października. W sobotę, 8 października odbędzie się wielki finał akcji. W tym dniu każdy kto przyniesie coś dla mieszkańców schroniska otrzyma od Biblioteki Politechniki Koszalińskiej książką niespodziankę. Dodatkowo od godziny 14.00 będzie można porozmawiać z przedstawicielami schroniska Leśny Zakątek, którzy opowiedzą o możliwościach i zasadach adopcji zwierząt, a także o potrzebach zwierzaków, które je zamieszkują. Finał uświetni występ tancerzy ze Studia Tańca Pasja.

Przez cały tydzień – do 8 października na terenie Galerii Emka i w wyznaczonych punktach na Politechnice Koszalińskiej zbierane będą najpotrzebniejsze rzeczy dla czworonożnych psijaciół ze schroniska Leśny Zakątek. Warto przynieść: karmę mokrą i suchą dla psów i kotów, smycze, obroże, posłania, zabawki, przysmaki, żwirek dla kotów, szampony, a także posłania, koce, ręczniki, pościele, kołdry, najlepiej bez pierza i w dobrym stanie.

Partnerami akcji są: Akademia Rozrywki, Cafe Mondo, LEO, Pasja Studio Tańca, Politechnika Koszalińska, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie, Stokrotka i Zoolandia.
Akcję patronatem objęły: Koszalininfo.pl, Miasto Tygodnik Koszaliński, Twoje Radio oraz TV Max.
Szczegóły na stronie www.emka.pl i na www.facebook.com/EmkaKoszalin

Psijacielski Tydzień plakat