Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Wydarzenie

Mammografia w Będzinie

Data: 13.08.2021

ZACHODNIOPOMORSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ  zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

13.08, Będzino, Będzino 21, przy Domu Kultury, godz. 9-17, Geneva Trust, tel. 58 767 34 44

Kto może skorzystać z bezpłatnej mammografii? Program adresowany jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy. U kobiet, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii, badanie wykonuje się po upływie 12 miesięcy. 

UWAGA: Do badania w ramach programu nie jest potrzebne skierowanie.

Wcześniejsza rejestracja. Przed badaniem należy zarejestrować się telefonicznie lub elektronicznie za pomocą formularza na stronie operatora mammobusu. W celu weryfikacji uprawnień do badania niezbędny będzie dowód osobisty. Poza tym na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Zasady sanitarne. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami operatora mammobusu, środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. Personel medyczny prosi o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w wyznaczonym podczas rejestracji czasie.
Plakat informacyjny o postoju mammobusów na terenie powiatu koszalińskiego, obejmuje gminy Będzino, Mielno_Sarbinowo, Bobolice, Sianów, Polanów od 13.08 do 17.08.


Udostępnij: Facebook | Twitter