Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Wydarzenie

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Rosnowie

Data: 12.08.2023

Cykl kina plenerowego w najbliższą sobotę, 12 sierpnia, ze swoim repertuarem dotrze do Rosnowa! Widzowie będą mieli okazję obejrzeć komedię obyczajową nominowaną do Złotych Lwów pt. „Zupa nic”. Będą też dodatkowe atrakcje i kinowe niespodzianki.

Polska komedia obyczajowa „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej wyświetlona będzie 12 sierpnia 2023 r. na Plaży Miejskiej w Rosnowie o godzinie 21:00. Film to swoisty prequel słynnych „Moich córek krów” tej reżyserki. Obraz otrzymał nominację do nagrody Złote Lwy. Produkcja przedstawia obraz rodziny, która mimo trudów stara się żyć w PRL. Na ekranie pojawia się plejada znanych aktorów: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska czy Przemysław Bluszcz. W życiu – wydawałoby się – typowej polskiej rodziny następuje pewien przewrót, kiedy przed ich blokiem pojawia się wymarzony mały fiat. Nagle odkrywają w sobie całkowicie nowe marzenia i postanawiają wyruszyć w zagraniczną podróż. Rezultatem jest wiele komicznych przygód.

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim to wędrowny cykl kina plenerowego z pokazami interesujących produkcji ostatnich lat. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski i Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Kino odwiedziło już 9 miejscowości, a przez całe lato dotrze do 23 w całym województwie.

Podobnie, jak na wszystkich przystankach także w Rosnowie przed seansem, od godz. 19, w niebieskim namiocie na całe rodziny czekać będzie specjalna Strefa Pomorza Zachodniego z kołem fortuny, konkursami, grami, zabawami, gigantycznymi puzzlami (wszystkie atrakcje bezpłatne) oraz prezentacją atutów gospodarczych i turystycznych województwa. W strefie można zaopatrzyć się w informatory, przewodniki i foldery, mapki atrakcji i szlaków turystycznych.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

Wszystkie pokazy są bezpłatne. Warto być na miejscu punktualnie – na stu pierwszych widzów czekają wygodne leżaki i niespodzianki.

Najbliższe wydarzenia, kinowy rozkład jazdy, repertuar i więcej informacji 

Plakat z zaproszeniem na filmowe lato z Pomorzem Zachodnim 12 sierpnia 2023 w Rosnowie

 

 

 

 


Udostępnij: Facebook | Twitter