Wydarzenie

Dyniowe Garden Party i Dyniowa Gonitwa w Ogrodach Hortulus

Data: 25.09.2022

25 września w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbędzie się V Dyniowe Garden Party. Głównym punktem programu jest Dyniowa Gonitwa – bieg z dynią – sztafeta z przeszkodami, a także Kuchnia Dyniowa, min. Wielkie gotowanie zupy dyniowej. Podczas wydarzenia, dynie w różnych odmianach posłużą jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne. Częścią wydarzenia są również stoiska wystawiennicze z produktami naturalnymi i ekologicznymi.

Ogrodnicy z Hortulusa do wydarzenia szykują się już od maja, wówczas posadzili ponad 40 odmian dyni w tym Hokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe Atlantic Giant. Te oraz inne odmiany posłużą podczas tegorocznego imprezy jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.
W programie:
Wielkie gotowanie zupy dyniowej i innych przysmaków
• Dyniowa gonitwa – sztafeta z przeszkodami
• Czego nie wiesz o dyni? Ciekawostki ogrodnicze, kulinarne i nie tylko
• Dyniowe aranżacje
• Otwarty konkurs florystyczny „Żeby dynia nie była wazonem…” – zgłoś się do konkursu
• Wystawa i konkurs dyniowych cudaków – przynieś swoje dyniowe cudo!
• Stoiska wystawiennicze – prezentacja i sprzedaż produktów lokalnych
• Dyniowe rozgrywki dla dzieci i dorosłych m.in. drążenie dyni na czas, walka o dynię, wybieranie pestek z dyni i inne
• Zabawy taneczne i pokaz taneczny szkoły tańca King Dance
• Animacje plastyczne
• Ważenie i mierzenie dyniowych rekordzistek
• Moja ekologiczna uprawa – mini wycieczka po ekologicznych warzywnikach
Atrakcje Dyniowego Garden Party przewidziane są w godz. 11:00-15:00, Ogrody czynne będą w godz. 10:30-17:30. Więcej informacji oraz szczegółowy program znajduje się na www.hortulus.com.pl
Baner informujący o dyniowym garden party w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy 25 września 2022 r.
Organizator zaprasza również do udziału w Dyniowej Gonitwie – sztafeta z przeszkodami. Gonitwa jest formą sztafety, w której uczestnicy zamiast pałeczki przekazują sobie dynię. W Gonitwie nie tylko szybkość biegaczy ma znaczenie. Tutaj kluczowe jest szczęście! Drużyny przed startem wylosują dynie z którą pobiegną. Przekrój okazów jest olbrzymi od 1 do nawet 30 kg.
Zapisy do biegu
Baner zapraszający do dyniowej gonitwy w Ogrodach Hortulus 25 września 2022