Wydarzenie

Bitwa Regionów w Boninie

Data: 17.09.2023

Drugi etap „Bitwy Regionów” województwa zachodniopomorskiego – Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się na terenie powiatu koszalińskiego w gminie Manowo w miejscowości Bonin. Wydarzenie zaplanowane jest 17 września 2023 r. od godziny 13 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa. O miano najlepszej a zarazem najsmaczniejszej, tradycyjnej potrawy regionalnej powalczą zakwalifikowane Koła Gospodyń Wiejskich.
Celem VIII edycji konkursu jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, promowanie oraz informowanie o produktach rolnych i żywnościowych, metodach ich produkcji, a także systemach jakości produktów rolnych i żywnościowych, promowanie i wspieranie KGW, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na Piknik z Produktem Polskim, podczas którego zostanie przeprowadzona wojewódzka „Bitwa Regionów”.
Dla uczestników wydarzenia zaplanowano degustację potraw konkursowych oraz liczne atrakcje połączone z występami artystycznymi.
Plakat z zaproszeniem na konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionaów 2023 w dniu 17 września 2023 w Boninie