Wydarzenie

Biała Sobota w Poliklinice

Data: 11.03.2023

ZADBAJ O SIEBIE WIOSNĄ z Polikliniką pod takim hasłem po raz drugi w tym miesiącu SP ZOZ MSWiA w Koszalinie zaprasza 11 marca 2023 r. do udziału w spotkaniu w godz. 8:30- 13:00 (ul. Szpitalna 2 w Koszalinie).
W programie:
– godz. 11:00 firma CitoNet – Damy radę – pielęgnacja chorego w warunkach domowych, prowadząca wykład: J. Łukaszewska, sala konferencyjna, parter, budynek A.

W ramach wiosennych spotkań w ofercie:
– godz. 8:30 – 11:00 wykonanie w cenach promocyjnych badań laboratoryjnych: morfologia , LDL, HDL, TG, cholesterol całkowity 3,00 zł, TSH 9,00 zł, PSA 9,00 zł , pozostałe badania z rabatem 15 % – budynek C, laboratorium 3 piętro.

UWAGA!!! zaplanowana akcja oddawania krwi NIE ODBĘDZIE SIĘ !!!
Krwiobus uległ AWARII  ;-(
PRZEPRASZAMY!!!

– godz. 9:00 – 12:00  badanie USG prostaty – 3 piętro gab. 303, Poradnia urologiczna , budynek C Uwaga – obowiązują zapisy tel. 880789070, liczba miejsc ograniczona, przyjęcia tylko z aktualnym wynikiem PSA, ważnym 3 m-ce. Badanie można będzie wykonać w laboratorium na miejscu, wynik badania PSA będzie dostępny w ciągu 1,5 godz.
– godz. 9:00 – 12:00 bezpłatna kontrola: poziomu glukozy, wagi ciała, wzrostu, ciśnienia tętniczego, BMI, kwasu moczowego -parter, poziom 0, budynek C.
– godz. 9:00-12:00 w trakcie spotkania będzie możliwość złożenia deklaracji zapisu do lekarza rodzinnego.

Na korytarzach Polikliniki w budynku B poziom -1 i 0 stoiska firm:
– salon optyczny Fielmann- czyszczenie szkieł okularowych, drobne naprawy okularów, doradztwo optyczne,
– sklep medyczny Medos- profesjonalny dobór wkładek ortopedycznych,
– porady w zakresie nietrzymania moczu,
– nauka samobadania piersi na fantomie.

Osoby zainteresowane proszone są o zabranie ze sobą dowodu tożsamości, skierowań i wymaganych badań.

– godz. 8.00-13.00 – stanowisko edukacyjno-informacyjne NFZ w obszarze profilaktyki i promocji postaw prozdrowotnych:
– zachęcanie do udziału w dostępnych programach profilaktycznych w szczególności do skorzystania z programu „Profilaktyka 40 Plus”.
– doradca ds. profilaktyki będzie:
• promował bezpłatne jadłospisy dostępne na portalu Diety. NFZ,
• zachęcał do korzystania z aplikacji mojeIKP umożliwiającej dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta,
• pomagał w założeniu bezpłatnej aplikacji na telefon lub tablet Moje Fizjo Plus,
• promował Teleplatformę Pierwszego Kontaktu oraz Telefoniczną Informację Pacjenta,
• informował o możliwościach skorzystania z leczenia uzdrowiskowego,
• wskazywał korzyści posiadania dostępu do portalu Akademia NFZ,
• informował o możliwościach skorzystania z programów profilaktycznych w szczególności: program profilaktyki raka piersi, program profilaktyki raka jelita grubego, program profilaktyki raka szyjki macicy,
• informował o cyklicznej akcji NFZ Środa z Profilaktyką, która jest poświęcona profilaktyce chorób i promocji zdrowia.

Zachęcamy również dzieci do aktywnego spędzenia czasu –  kolorowanie wydawnictw o tematyce zdrowego trybu życia, higienie jamy ustnej i uzębienia.

banerek informacyjny spotkanie informacyjne _Koszalin2_Poliklinika

zapraszamy mieszkańców Powiatu Koszalińskiego i Miasta Koszalin do udziału w drugiej już w marcu BIAŁEJ SOBOTY organizowanej w siedzibie Partnera Projektu – SP ZOZ MSWiA w Koszalinie. Podczas korzystania z szeregu atrakcyjnych ofert zapraszamy również do stoiska projektu „Wiem, badam się, zapobiegam…”. Pomożemy wypełnić ankietę wraz z oświadczeniem – te dokumenty dają możliwość skorzystania z bezpłatnych badań kolonoskopii. Przypominamy, że nasza oferta skierowana jest do osób w wieku od 55 do 64 r. ż. (+dla osób z potwierdzonym obciążeniem genetycznym 25-65 r.ż.). Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały informacyjno – promocyjne, publikacje.

Bezpłatne badania kolonoskopii potrwają do lipca 2023 r.

Do miłego zobaczenia!