Wydarzenie

8 edycja Europejskiego Tygodnia Sportu

Data: 23.09.2022 - 30.09.2022

rejestracja bener prowadzący do artukułu

8 edycja Europejskiego Tygodnia Sportu, organizowana z inicjatywy Komisji Europejskiej, promuje sport jako aktywność fizyczną i społeczną oraz miejsce spotkania sympatyków aktywnego spędzania czasu. Organizator zaprasza kolejne środowiska do włączenia się do wydarzeń ETS, promując nowe dyscypliny i konkurencje. Wiele związków sportowych organizuje swoje rozgrywki ligowe, turnieje plażowe, akcje promocyjne w szkołach i lokalnych społecznościach w czasie trwania ETS. Jest możliwość, aby te wydarzenia były promowane jako część europejskiego święta sportu. W ramach swojej działalności popularyzatorskiej można pokazać szerszej grupie osób swój sport organizując różnego rodzaju spotkania, turnieje, zawody.

ETS odbędzie się w dniach 23-30 września 2022 roku w większości krajów Europy. Polska będzie aktywnym uczestnikiem projektu, a narodowym koordynatorem wydarzeń jest Ministerstwo Sportu i Turystyki,

Rejestracja wydarzeń sportowych rozpocznie się już 14 września o godzinie 12.00 poprzez formularz umieszczony na naszej platformie www.etspolska.gov.pl.
Dla pierwszych 150 zgłoszonych organizatorów Organizator przewidział zestawy gadżetów dla uczestników sportowych zmagań. W okresie trwania ETS będą przeprowadzane również liczne konkursy i akcje promocyjne, w których będziecie można zdobywać nagrody i upominki promujące aktywność sportową.

Informacja zamieszczona na prośbę – Zespół ds. Europejskiego Tygodnia Sportu, Wydział Międzynarodowej Współpracy Sportowej, Departament Współpracy Międzynarodowej etspolska@msit.gov.pl