Wydarzenie

6. Dyniowe Garden Party w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Data: 24.09.2023

24 września 2023 r. o godzinie 11:00 w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się kolejna edycja największego święta dyni na Pomorzu Zachodnim VI Dyniowe Garden Party.
Ogrodnicy z Hortulusa do wydarzenia szykują się już od maja, sadząc 40 odmian dyni w tym Hokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe Atlantic Giant. Te oraz inne odmiany posłużą podczas tegorocznego wydarzenia jako składniki dań, rekwizyty do zabaw oraz elementy dekoracyjne.

W programie:
Wielkie gotowanie zupy dyniowej i innych przysmaków
• Dyniowa gonitwa – sztafeta z przeszkodami
• Czego nie wiesz o dyni? Ciekawostki ogrodnicze, kulinarne i nie tylko
• Dyniowe aranżacje
• Stoiska wystawiennicze – prezentacja i sprzedaż produktów lokalnych
• Animacje plastyczne
• Ważenie i mierzenie dyniowych rekordzistek
• Moja ekologiczna uprawa – mini wycieczka po ekologicznych warzywnikach i wiele, wiele innych!
Atrakcje Dyniowego Garden Party przewidziane są w godz. 11:00-15:00, Ogrody czynne będą w godz. 10:30-17:30.

Plakat z zaproszeniem na Dyniowe Garden Party w Ogrodach Hortulus 24 wrzesnia 2023
Baner z zaproszeniem na Dyniowe Garden Party w Ogrodach Hotrulus w Dobrzycy w dniu 24 wrzesnia 2023 r.