Wręczenie medalu pamiątkowego „Za Zasługi dla Powiatu Koszalińskiego”.

Dodano: 13 września, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Podczas obrad LVIII sesji Rady Powiatu w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie medalu pamiątkowego „Za Zasługi dla Powiatu Koszalińskiego” Panu Bronisławowi Malinowskiemu.
Pan Bronisław Malinowski jest nieocenionym poszukiwaczem historii, wybitnym regionalistą, a przede wszystkim wierny tradycji i ponad wszystko kochający Bobolice. Jest autorem książek: „Dzieje polskiej gałęzi rodu de Tillier” (2005 r.) oraz „Historia Bobolic do 1945 roku” (2019 r.) oraz najnowszej pt. „Pisma wybrane” składającej się z 9. części. Inicjator wielu działań z zakresu ekologii i historii. Uchwałą Nr XVIII/200/04 Rady Miejskiej w Bobolicach z dnia 30 sierpnia 2004 r. odznaczony również tytułem „Zasłużony dla Gminy Bobolice”.