Wizyta francuskich nauczycieli w Sianowie w ramach programu Erasmus +

Dodano: 08 października, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W tym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie gości nauczycieli z francuskiej szkoły Ecole La Fontaine Prévert w ramach programu Erasmus+ (Job Shadowing). Francuscy nauczyciele obserwują lekcje, poznają metody pracy oraz wyposażenie sal lekcyjnych. To okazja do wymiany doświadczeń i wzbogacenia praktyk edukacyjnych. Goście z Francji wzięli udział w otwarciu nowego boiska szkolnego, grając w meczu z Burmistrzem Gminy i Miasta Sianów Maciejem Berlickim, radnymi Gminy i Miasta Sianów oraz nauczycielami przeciwko uczniom szkoły. Była to świetna okazja do integracji i sportowej rywalizacji. Po pierwszym dniu wizyty nauczyciele z Francji są pod ogromnym wrażeniem – według nich Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie jest nowoczesna i przyjazna, a panująca atmosfera sprzyja efektywnej nauce i rozwojowi uczniów. Warto wspomnieć, że uczniowie szkoły w październiku kolejny raz wyjadą na mobilność edukacyjną w ramach programu Erasmus+ do Turcji.

Informacja wraz ze zdjęciami przesłana przez Marlena Ochocka Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów 8 Drezdeńskiej Dywizji Piechoty