Relacja z III Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Węgorzewie Koszalińskim

Dodano: 06 lipca, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

„Gospodynie do dzieła”. Pod takich hasłem 2 lipca 2022 r. w Węgorzewie Koszalińskim (gmina Sianów) odbył się III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Impreza została zorganizowana w ramach otrzymanego przez KGW w Węgorzewie Koszalińskim grantu z programu „Społecznik”.
Do zmagań turniejowych przystąpiło 11 Kół z różnych stron powiatu koszalińskiego, które rywalizowały w konkurencjach sportowych i wiedzowych. Równocześnie odbywał się konkurs na najsmaczniejsze pierogi – a tych nie brakowało. Komisja w składzie Pan Daniel Kalicki i Pan Przemysław Szocik wyłoniła zwycięzców: I miejsce – KGW Garbno; II miejsce – KGW Jacinki; III miejsce – KGW Kłos; IV miejsce – KGW Niedalino. W kategorii kulinarnej: I miejsce KGW Jacinki – najsmaczniejsze pierogi ruskie; I miejsce KGW Niedalino –najsmaczniejsze pierogi mix. Na koniec Koła zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Chory Kotek”.
W czasie turnieju na uczestników czekało moc atrakcji. Można było zakupić regionalne produkty i ciasta, skorzystać z przejażdżki konnej, zasięgnąć porady emerytalnej na stanowisku KRUS -u;  wydarzeniu towarzyszyło stoisko KOWR, który ufundował nagrodę dla jednego ze zwycięzców.
Na scenie prezentowały się zespoły ludowe i biesiadne: Ballada z Koszalina, Rosiczki z Sieciemina, Złoty Łan z Wiekowic, Zespół bez Nazwy ze Starych Bielic i Pan Wacław Nowicki z Bonina.
Dla najmłodszych przygotowano moc atrakcji: zamki dmuchane, malowanie twarzy, malowanie na folii, słodkości i na koniec, na który wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością, rozbito ogromną piniatę.