Przebudowa drogi powiatowej nr 3542Z Karnieszewice

„Europejski Fundusz  Rolny  na  rzecz Rozwoju  Obszarów  Wiejskich:  Europa  inwestująca   w  obszary wiejskie”.
Typ operacji: „Budowa  lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach  poddziałania  „Wsparcie    inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury,  w   tym  inwestycji  w  energię  odnawialną  i  w  oszczędzanie energii” objętego Programem  Rozwoju  Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Nazwa operacji: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3542Z Karnieszewice”
Cel operacji: Niwelowanie utrudnień komunikacyjnych dla mieszkańców miejscowości Karnieszewice oraz poprawa dostępu do usług publicznych dla tych mieszkańców.
Planowane wyniki operacji: przebudowa drogi na długości 0,587 km.
Nazwa działania PROW 2014 – 2020  w  ramach którego  realizowana jest operacja: Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.
—————————————————————————————————————————–

W  dniu  18  kwietnia  2024 r. podpisano  umowę  dot.  wykonawstwa  zadania  pn: „Przebudowa  drogi powiatowej  n r 3542Z  Karnieszewice”. Wykonawcą  robót  jest  firma  DOMAR  Kazimierz Domaracki z Tatowa. Wartość robót wynosi 2.530.000,00  złotych.  Wartość dofinansowania  w ramach Programu  Rozwoju  Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 wynosi 1.340.772,00 złotych.
Zakres zadania obejmuje przebudowę drogi powiatowej na długości 0,587 km, w tym:
a) przebudowę  jezdni wraz z jej ujednoliceniem do szerokości 5m.,
b) wykonanie zjazdów z kostki brukowej betonowej,
c) przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi,
d) wykonanie kanalizacji deszczowej,
e) doświetlenie przejść dla pieszych,
f) wykonanie poboczy,

1. g) wykonanie oznakowania poziomego
    Planowany termin zakończenia robót przypada na koniec sierpnia br.