Powiatowy Konkurs Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania

Dodano: 05 września, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Organizatorem XXIII edycji Powiatowego Konkursu „WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA” – Czytamy powieści Kornela Makuszyńskiego” jest Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Celem Konkursu jest:
– krzewienie kultury słowa,
– rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,
– promowanie mody na czytanie,
– przygotowanie do wystąpień publicznych,
– popularyzacja kultury antycznej i twórczości Kornela Makuszyńskiego w 140. rocznicę urodzin Autora

• Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkoły podstawowej którzy ukończyli 9 lat (rocznikowo).
  • Przesłuchania odbywają się w dwóch kategoriach (Lektorów Młodszych – klasy III-V i Lektorów Starszych – klasy VI-VIII)
  • Każda biblioteka gminna i miejsko-gminna może zgłosić 2 reprezentantów z każdej kategorii (Lektorów Młodszych – klasy III-V i Lektorów Starszych – klasy VI-VIII)
  • Każda koszalińska szkoła podstawowa i filia biblioteki koszalińskiej może zgłosić 1 reprezentanta z każdej kategorii (Lektorów Młodszych – klasy III-V i Lektorów Starszych – klasy VI-VIII)
  • Każdy uczestnik Konkursu przygotowuje do 10 pełnych linijek wybranego tekstu powieści Kornela Makuszyńskiego
    (do wyboru: Bardzo dziwne bajki, Wyprawa pod psem, O dwóch takich co ukradli księżyc, Awantura o Basię, Przyjaciel wesołego diabła, Panna z mokrą głową, Szaleństwa panny Ewy, Szatan z siódmej klasy)
  • Wyłączamy z czytania książki obrazkowe o Koziołku Matołku, Małpce Fiki Miki i inne
  • Każdy uczestnik zaprezentuje dwa teksty:
    –  jeden wybrany przez siebie,
    – drugi – wylosowany na miejscu z puli przygotowanych przez organizatora
  • Prezentacje pięknego czytania oceniać będzie jury powołane przez organizatora.
  • Impreza finałowa odbędzie się 9 października 2024 roku (środa), o godz. 1000 w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, pl. Polonii 1.
  • Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie lub przyniesienie KARTY ZGŁOSZENIA  do 27 września 2024 roku
    na adres: Koszalińska Biblioteka Publiczna,  Polonii 1, 75-415 Koszalin, Instruktor biblioteczny, pokój 15
  • Dla mistrzów i uczestników Konkursu organizator przygotował ciekawe nagrody.
  • W sprawie konkursu można się kontaktować z Małgorzatą Zychowicz, KBP, tel. 94 3481568, pokój nr 15, e-mail: malgorzata.zychowicz@biblioteka.koszalin.pl

KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSUpdf0.1 MBPobierz
REGULAMIN KONKURSUpdf0.1 MBPobierz