Edukacyjny festyn z okazji Dnia Dziecka

Dodano: 11 czerwca, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

08 czerwca 2024 r. odbył się Festyn edukacyjny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Bądź bezpieczny w domu i na wakacjach” – edycja III. Wydarzenie było okazją do poznania służb, które funkcjonują na terenie miasta Koszalin i Powiatu Koszalińskiego oraz instytucji jak KOWR, Energa Operator czy Nadleśnictwo Manowo. Na dzieci czekało wiele atrakcji, mogły między innymi zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz ze specyfiką zawodu strażaka. Energa Operator zadbała o zapoznanie z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z prądem. KOWR umożliwił spróbowanie zdrowej polskiej żywności oraz zapoznał dzieci ze specyfiką rolnictwa. Nadleśnictwo Manowo dzięki wielu pomocom dydaktycznym uczyło o faunie i florze występującej w lasach. Straż Miejsca prowadziła profilaktykę z pierwszej pomocy. Policja omówiła z dziećmi i dorosłymi bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz życiu codziennym. Na boisku jednostki w trakcie całego festynu można było spróbować swoich sił w wyzwaniach jakie czekają na strażaków w ich codziennej służbie poprzez udział w torze przeszkód Fire Kids Challenge, imitującym bieg po klatce schodowej, pracę z armaturą wodną, otwieranie drzwi, gaszenie pożarów i ewakuacje poszkodowanych z miejsc zagrożonych.
Patronat nad wydarzeniem objął Tomasz Sobieraj Prezydent Miasta Koszalin oraz Tomasz Tesmer Starosta Koszaliński.
Plakat Dzień Dziecka ze Strażą 2024

Relacja nadesłana przez mł. kpt. Kacper Wiśniewski; zdjęcia: kpt. Anna Markowska oraz mł. kpt. Kacper Wiśniewski