Ankieta dla NGO – badanie jakości współpracy Samorządu Województwa i organizacji w 2023 roku

Dodano: 09 września, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Zachodniopomorska Federacja Pozarządowa przy współpracy z Pracownią Pozarządową prowadzą obecnie kolejne badanie jakości współpracy Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi (poprzednie odbyły się w roku 2018 oraz 2020). Tym razem analizowane jest to, co działo się we wzajemnych relacjach na przestrzeni 2023 roku.

Jest to wyjątkowa okazja do wskazania z perspektywy danej organizacji swojej opinii o tym, co dobrze funkcjonuje a czego brakuje na linii Urząd Marszałkowski – sektor pozarządowy.
Badanie jest anonimowe. Uzyskane odpowiedzi posłużą w ocenie dotychczasowych relacji oraz w zaplanowaniu nowych narzędzi służących jak najlepszym kontaktom między stronami w przyszłości.

W ramach badania przygotowane zostały ankiety, które będą wypełnione przez Władze Samorządu Województwa, Radnych Sejmiku, pracowników Urzędu Marszałkowskiego, członków Zespołów działających przy Urzędzie oraz przez organizacje pozarządowe.

Ankietę mogą wypełniać wszystkie organizacje z terenu naszego województwa; również te, które nie miały kontaktów z Urzędem Marszałkowski i które nie otrzymywały dotacji w roku 2023 z budżetu Samorządu Województwa.

Ankieta będzie aktywna do 27 września br.

Wyniki całego procesu zostaną opracowane i wydane w formie raportu przed końcem listopada, a powstałe rekomendacje będą okazją do nowych działań dla m.in. Zachodniopomorskiej Federacji Pozarządowej, wydziałów Urzędu Marszałkowskiego czy też Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Informacja publikowana na prośbę Pracownia Pozarządowa Łukasz Cieśliński