Laboratoria Przyszłości w SOSW w Warninie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkołę – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Warninie – Powiat Koszaliński, otrzymał od państwa wsparcie finansowe w wysokości
30 000,00 , dzięki któremu uczniowie placówki będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Wsparcie zostało w całości przekazane w 2021 roku i nie wymagało wniesienia przez organ wkładu własnego.

ciąg logotypów labolatoria przyszłości, ministerstwo edukacji i nauki oraz govtech Polska_kolejno od lewej