• POWIAT KOSZALIŃSKI
    INFORMACJE O TWOIM POWIECIE

V Biesiada Historyczna w Komorowie

31.07.2017 | Dodał: admin2

W ostatnią sobotę lipca pasjonaci historii już po raz piąty spotkali się w Komorowie. Trwała tam bowiem V Komorowska Biesiada Historyczna, która na stałe wpisała się w wakacyjny kalendarz gminy Polanów- od 2014 roku.

Na licznie zgromadzonych gości czekało wiele atrakcji m.in. pokazy historycznych pojazdów wojskowych, pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawy historyczne.Jak na Biesiadę przystało nie zabrakło również kulinariów, w tym wędzonych ryb, pieczonego dzika.

Główną ideą Biesiady Historycznej jest zwrócenie uwagi na unikatowy zabytek, który znajduje się w Komorowie. Jest to kościół zbudowany w XV w.We wnętrzu można zobaczyć m.in. oryginalne gotyckie tabernakulum, renesansowy dzwon, a także wykonane w pierwszej połowie XVII w. chrzcielnicę, ołtarz, ambonę.