Szlaki konne

 • JEZIORO
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • STAROSTWO
  STAROSTWO POWIATOWE
  ul. Racławicka 13
 • WIATRAKI
  POWIAT KOSZALIŃSKI
  INFORMACJE O TWOIM POWIECIE
 • ZABYTKI
 • ZABYTKI C.D.
 • ZBIÓR POWIAT

Szlaki konne

Dla turystów


Szlaki konne

Szlak imienia Rotmistrza Marka Roszczynialskiego

ok. 113 km

Biały Bór - Drzewiany - Krąg - Polanów - Staniewice - Jarosławiec.

Trasa łączy szlak Ułanów Podolskich ze szlakiem porucznika Janaszka i sięga dalej nad morze. Z Białego Boru prowadzi przepiękną, leśną trasą przez pofalowany teren do Drzewian. Po drodze popas nad jeziorem Wietrzno (ewentualny nocleg w Drzewianach). Z Drzewian trasa biegnie leśną drogą do jeziora Kwiecko (dolne jezioro elektrowni szczytowo - pompowej w Żydowie), następnie drogami przez lesisty, górzysty teren do Krągu i po drodze popas w Polanowie. W Krągu istnieje możliwość obejrzenia pałacu z dużym parkiem oraz skorzystania z luksusowego noclegu, a oprócz tego noclegiem w Ośrodku Jeździeckim (Ułańska Szkoła Jazdy). Kolejna część trasy wiedzie przez lasy (8 km), następnie odkryty, podmokły teren, poprzecinany rowami melioracyjnymi. Popas w Gwiazdowie. Dalsza część trasy wiedzie przez Sławno do Ośrodka Jeździeckiego w Staniewicach zmożliwością noclegu. Ostatnia część szlaku biegnie przez podmokłe, zmeliorowane tereny z niewielkimi laskami aż do Jarosławca, w którym można skorzystać z noclegu.


Szlak konny Pomorza Środkowego

138,4 km

Włoki - Łazy (47,85 km), Kędzierzyn - Skibno (6,70 km), Przytok - Krąg ( 23,75 km), Krąg - Biały Bór (48,4 km), Warblewo - Wietrzno (11,7km)

Szlak konny Pomorza Środkowego rozpoczyna się w miejscowości Włoki a kończy w Białym Borze. Łączy on większość ośrodków jeździeckich Pomorza Środkowego. Długość szlaku, oznakowanego pomarańczowym kołem o średnicy 60 mm, wynosi 138,4 km.
Szlak konny Pomorza Środkowego powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego przy ścisłej współpracy z PTTK Oddział w Koszalinie, Nadleśnictwami w Manowie, Karnieszewicach, Polanowie, Bobolicach i Miastku oraz właścicielami stadnin na terenie powiatu koszalińskiego.