• JEZIORO
  • ZBIÓR POWIAT

Przebudowa dróg powiatowych na odcinku Borkowice – Dobrzyca oraz Popowo - Dobre

29.08.2019 | Dodał: joanna.lipska@powiat.koszalin.pl

Jeszcze w tym roku finał przebudowy

Trwają intensywne roboty przy przebudowie dróg powiatowych na odcinku Borkowice – Dobrzyca oraz Popowo - Dobre. Wykonawcą   robót  jest  firma POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. Wartość zadania wynosi 8.140.486,68 PLN. Projekt obejmuje  przebudowę  dróg o  łącznej  długości   5,92 km.

W zakresie  zadania uwzględniono: przebudowę   i  wzmocnienie    konstrukcji    jezdni, w  tym jej   poszerzenie, budowę i przebudowę chodników, przebudowę wlotów  z dróg bocznych, wykonanie  elementów spowolnienia ruchu, przebudowę zjazdów, renowację i oczyszczenie rowów przydrożnych wraz z wymianą przepustów,  regulację i wymianę istniejących wpustów deszczowych, uzupełnienie i regulację poboczy,  wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Zakończenie zadania zaplanowano w IV kwartale 2019 r.

Celem projektu jest  zwiększenie  dostępności drogowej do regionalnych ośrodków wzrostu  i  obszarów  wykluczonych,  zapewnienie drogowej  dostępności   transportowej ośrodków subregionalnych lub mniejszych ośrodków  miejskich  realizowanej  poprzez drogi powiatowe z  infrastrukturą transportową sieci TEN-T.

Na zdjęciach: Prace na odcinku drogi w Dobrzycy.