• POWIAT KOSZALIŃSKI
    INFORMACJE O TWOIM POWIECIE

Aktualności

Powiatowe szachy XII Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Koszalińskiego

12.02.2018 | Dodał: joanna.lipska@powiat.koszalin.pl

Dwanaście drużyn wzięło udział w XII Drużynowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Koszalińskiego. Zawody zorganizowane przez UKS „GRAD” w Polanowie rozegrano w Zespole Szkół Publicznych w Polanowie w piątek 9 lutego. W zmaganiach wzięło udział 12 zespołów z Koszalina,  Choszczna, Sławna, Lejkowa, Malechowa, Rosnowa, Rzeczycy oraz oczywiście z Polanowa – w sumie 36 zawodników i zawodniczek. Wspólnie grali emeryci, dorośli, młodzież i dzieci. Zawody obserwowała spora grupa kibiców – rodziców i opiekunów najmłodszych zawodników. Turniej sędziował Jacek Jachimowski. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim – po 15 minut na zawodnika.

Do ostatniej rundy trwała walka o pierwsze miejsce. Ostatecznie najlepszy wynik i Puchar Starosty Koszalińskiego uzyskał zespół AKS HETMAN Koszalin: Nikola Grzesik, Gracjan Grzesik i Franciszek Bochniarz. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Sławna: Piotr Rogalski, Zbigniew Mielczarski, Mateusz Knap. Trzecie miejsce zajęła kolejna drużyna z Husaria Malechowo:  Kordian Adamczyk, Damian Wenelski i Hubert Arcisz. Również te drużyny otrzymały puchar Starosty. Tuż za podium znalazła się najlepsza drużyna z Polanowa: Robert Wrona, Mateusz Filipowicz i Dawid Szewczykowski.  Są to dawni zawodnicy UKS ŻAK w Polanowie. Kolejne miejsca wśród drużyn zajęły drużyny rodziny państwa Kaszubowskich (Błażej, Łukasz i Kazimierz) oraz LO w Polanowie (Alan Belka, Emil Belka i Adrian Kaszubowski), zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce w turnieju. Drużyny te otrzymały Puchary Burmistrza Polanowa.

Indywidualnie najlepszy był Piotr Rogalski ze Sławna, który zdobył komplet 6,5 pkt., nie przegrywając żadnej partii. Otrzymał on zegarek ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Sławnie – Oddział w Polanowie. W kategorii do lat 15 najlepszy wynik osiągnął Gracjan Grzesik, do lat 12 Mateusz Leszcz, do lat 9 – Franciszek Bochniarz, do lat 7 – Zosia Olejnik. Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Nikola Grzesik. Zawodnicy ci otrzymali statuetki ufundowane przez Zachodniopomorską Izbę Rolniczą. Statuetkę otrzymała tez najmłodsza drużyna turnieju – Kacper Smagała i Nikodem Dywan.

Puchary wręczali Wicestarosta Koszaliński pan Dariusz Kalinowski oraz Burmistrz Polanowa pan Grzegorz Lipski. Oprócz tych wyróżnień, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe i upominki – sprzęt sportowy, zabawki i gadżety. Nagrody ufundował Powiat Koszaliński oraz  Bank Spółdzielczy w Sławnie – Oddział w Polanowie. Wyniki turnieju zdjęcia dostępne są na stronie www.zsp.polanow.pl

Ostateczna klasyfikacja Turnieju:

Lp.