• POWIAT KOSZALIŃSKI
    INFORMACJE O TWOIM POWIECIE

III Halowy Turniej Piłkarski Sołectw i Osiedli Powiatu Koszalińskiego

14.02.2018 | Dodał: joanna.lipska@powiat.koszalin.pl

Niemalże dwa lata temu, dzięki inicjatywie Zarządu Powiatowego Forum Sołtysów w Koszalinie, popartej przez Starostę Koszalińskiego – Mariana Hermanowicza, udało się zainicjować Halowy Turniej Piłkarski Sołectw i Osiedli Powiatu Koszalińskiego o Puchar Starosty Koszalińskiego.

Wspomniana wyżej inicjatywa – przy sporym zainteresowaniu sołectw, a mniejszym osiedli - stała się inspiracją do zorganizowania – w kilku gminach - Halowych Turniejów Piłkarskich Sołectw i Osiedli, poszczególnych gmin powiatu koszalińskiego.

12 marca 2016 r. w Bobolicach, mogliśmy zobaczyć siedem (grających 5 plus 1), 10-osobowych reprezentacji sołectw, z siedmiu gmin powiatu koszalińskiego: Sołectwo Będzino (trener/kierownik – Paweł Obrembski/Dariusz Ziernik) z Gminy Będzino, Sołectwo Dargiń (Michał Biesek/Ireneusz Bednarczyk) z Gminy Bobolice, Sołectwo Bonin (Krzysztof Karpowicz) z Gminy Manowo, Sołectwo Mielno (Waldemar Cikacz/Ryszard Firadza) z Gminy Mielno, Sołectwo Jacinki (Rafał Walencik/Ewa Pęczak) z Gminy Polanów, Sołectwo Skibno (Wojciech Kulon/Krzysztof Karwat) z Gminy Sianów i Sołectwo Świeszyno (Sławomir Bebich/Krzysztof Długoszek) z Gminy Świeszyno. Nie stawiła się ekipa Sołectwa Świemino z Gminy Biesiekierz, która tuż przed rozpoczęciem turnieju, powiadomiła o swojej nieobecności!

Wygrało Sołectwo Skibno, reprezentujące Gminę i Miasto Sianów!

12 marca 2017 r., w Sianowie, odbyła się 2. edycja  Halowego Turnieju Piłkarskiego Sołectw i Osiedli Powiatu Koszalińskiego. Impreza zgromadziła reprezentantów wszystkich ośmiu gmin powiatu koszalińskiego, a do wyłonienia jej zwycięzcy, potrzebne było sporządzenie, tak zwanej „tabeli pomocniczej”!

W Turnieju w Sianowie, poszczególne gminy reprezentowały: Gminę Będzino – Sołectwo Śmiechów (Sołtys – Józef Kupisz), Gminę Biesiekierz – Sołectwo Biesiekierz (Grażyna Guzowska), Gminę Bobolice – Sołectwo Dargiń (Ireneusz Bednarczyk), Gminę Manowo – Osiedle Bonin (Przewodnicząca Rady Osiedla – Ewa Trojanowska), Gminę Mielno - Sołectwo Gąski (Józef Fryczkowski), Gminę Polanów – Sołectwo Sowinko (Grzegorz Zabłocki), Gminę Sianów – Sołectwo Osieki Koszalińskie (Grzegorz Kowalczyk) i Gminę Świeszyno – Sołectwo Zegrze Pomorskie (Waldemar Potoniec).

Wygrało Sołectwo Sowinko, reprezentujące Gminę i Miasto Polanów.

11 marca 2018 r., od godz. 10.oo – dzień po obchodach Powiatowego Dnia Sołtysa, które będą miały miejsce w Gąskach, nie opodal latarni morskiej – w Polanowie, odbędzie się 3. edycja Halowego Turnieju Piłkarskiego Sołectw i Osiedli Powiatu Koszalińskiego. Do dyspozycji drużyn oddana będzie miejscowa Hala Sportowo-Widowiskowa, przy ul. Gradowe Wzgórze.

Kto weźmie udział w tegorocznych piłkarskich zmaganiach Sołectw i Osiedli Powiatu Koszalińskiego, dowiemy się niebawem!

Szczegółowych informacji na temat Turnieju, udziela Sekretarz Zarządu Powiatowego Forum Sołtysów w Koszalinie - Ryszard Wątroba (tel. 604-400-355).

Ryszard Wątroba