Dotacja dla Muzeum w Bobolicach

Dodano: 08 kwietnia, 2026

Autor: Agnieszka Kulesza

Adres: https://powiat.koszalin.pl/dotacja-dla-muzeum-w-bobolicach/

W ramach dotacji celowej udzielonej przez Powiat Koszaliński, Muzeum Regionalne w Bobolicach otrzymało wsparcie finansowe w 2026 r. w wysokości 10 000,00 zł na doposażenie i rozbudowę ekspozycji muzealnych.

W ramach honorowego patronatu Starosty Koszalińskiego nad placówką, cyklicznie od 2015 roku Powiat Koszaliński przyznaje dotację dla Muzeum Regionalnego w Bobolicach. Ma ona charakter celowy i wydatkowana jest zgodnie z działaniami ujętymi w składanym corocznie przez muzeum wniosku.

W poszczególnych latach dotacje celowe przeznaczane były na działania polepszające estetykę oraz funkcjonalność przestrzeni muzealnej i muzealnych ekspozycji.

Na przestrzeni lat dzięki finansowej pomocy Powiatu Koszalińskiego udało się znacznie poprawić atrakcyjności muzeum poprzez, m.in.: remont sal muzealnych oraz modernizację oświetlenia, wykonanie gablot wolnostojących oraz opraw obrazów, montaż szyn galeryjnych, doposażenie głównych działów muzealnych i znajdujących się w nich ekspozycji.

Dzięki tegorocznej, dwukrotnie wyższej względem ubiegłego roku dotacji, nowe oblicze zyska jeden z wiodących działów muzeum – dział Historii Miasta Bobolice, w którym pojawią się nowe systemy ekspozycyjne oraz tematyczne plansze historyczne.

Grafika z informacją o dotacji 2026 Muzeum w Bobolicach